SUEK POLSKA SP. Z O.O.to część Grupy SUEK

Grupa SUEK

Grupa SUEK, będąc największym rosyjskim producentem węgla, jest firmą plasującą się na 6 miejscu światowych liderów w zakresie wydobycia węgla. Wydobycie węgla w Koncernie przewyższa 110 milionów ton rocznie przy zatrudnieniu na poziomie około 64 tys. osób. SUEK eksportuje węgiel na rynki Europy zachodniej (Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania, kraje Skandynawskie) i wschodniej (Rumunia, Węgry, Macedonia, Bułgaria, Serbia, Kraje Bałtyckie) oraz Azji (Japonia, Chiny, Korea, Tajwan). Łącznie dostarczamy węgiel do 48 krajów. 

 

Nasz węgiel pochodzi z zagłębia Kuzbass, a także z regionów Chakasji, Buriacji i Chabarowska. W 2004 roku założono spółkę SUEK AG.

SUEK AG jako jedyny oficjalny eksporter węgla należącego do SUEK powołał regionalne oddziały w Polsce, Litwie, Hiszpanii, Chinach, Korei Południowej, Japonii, USA, Indonezji, Wietnamie oraz na Tajwanie. Roczny eksport,przewyższający 50 milionów ton, koncentruje się głównie w dostawach morskich na rynku Atlantyku i Pacyfiku. SUEK jako jeden z niewielu producentów dysponuje prywatną siecią logistyczną, obejmującą własne wagony szerokotorowe, co czyni go niezależnym i zwiększa elastyczność dostaw. Aktywnie rozwijany jest własny transport morski, umożliwiający oferowanie konkurencyjnych cen i zwiększający dodatkowo możliwość dostaw. W ramach portów wykorzystywanych przez SUEK należy wyliczyć na północy: Murmańsk, Ust Ługa, na południu: Izmail, Azow, a na dalekim wschodzie: Maly, Wostoczny oraz Wanino stanowiący własność koncernu. Rozwijająca się flota obejmuje na dzień dzisiejszy dwa statki typu Panamax.

50 mln Roczny eksport, przewyższający 50 milionów ton, koncentruje się głównie w dostawach morskich na rynku Atlantyku i Pacyfiku
40 państw Dostarczamy węgiel do ponad 40 państw
2 statki Rozwijająca się flota obejmuje na dzień dzisiejszy dwa statki Panamax

Węgle produkowane w Koncernie SUEK obecne są na rynku polskim od ponad  10 lat. W związku ze zwiększającym się w ostatnich latach zapotrzebowaniem na węgle importowane w Polsce, SUEK AG powołał w 2007 roku SUEK Polska.

 

Celem spółki jest usprawnienie obsługi dostaw węgla rosyjskiego na polski rynek oraz – poprzez bezpośredni kontakt z producentem – dotarcie z interesującą ofertą do finalnych odbiorców. SUEK Polska importuje każdego roku do kraju około 2 – 2,5 mln ton różnych typów węgla z przeznaczeniem dla finalnych odbiorców (energetyka zawodowa, ciepłownictwo, zakłady produkcyjne), jak i dla firm zajmujących się w dalszej kolejności dystrybucją opału.

10 lat Węgle produkowane w Koncernie SUEK obecne są na rynku polskim od ponad 10 lat
2,5 mln ton SUEK Polska importuje każdego roku nawet 2,5 mln ton różnych typów węgla.
20 punktów Sprzedajemy w ponad 20 terminalach na terenie całej polski

DANE kontaktowe

SUEK Polska sp. z o.o.
ul. Arkońska 6, Budynek A2
80-387 Gdańsk

+48 58 321 82 10
+48 58 321 82 14

gdansk@suekag.com 
czuk@suekag.com